JAZZTIVAL 2

Jazztival w Angel’s Steak & Pub

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w piątek, 22 czerwca o godz. 19:00 w Angel’s odbędzie się koncert MATUSIK & GHOSTMAN! Koncert będzie częścią festiwalu Jazztival, którego twórcą oraz organizatorem jest znany muzyk jazzowy, kompozytor i producent muzyczny – Grzegorz „Grzech” Piotrowski.

Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku: https://goo.gl/hd2z6f i udziału w koncercie!

Piątek, 22 czerwca 2018, godz. 19:00 – koncert MATUSIK & GHOSTMAN

Grzegorz Lulek i Piotr Matusik to artyści, którzy wspólną pracę rozpoczęli w 2013. Grzegorz jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym. Swoją podróż muzyczną rozpoczynał od gry na saksofonie, aby po 20 latach odkryć swój niepowtarzalny talent wokalny. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata, choć w rzeczywistości nie zna żadnego z nich. Traktuje to jako dar, możliwość wyrażania przeróżnych emocji. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji.

Piotr, utalentowany pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu w klasie prof. Wojciecha Niedzieli. W 2014 roku wydał debiutancki album „Tribute to Chick Corea”, który otrzymał wiele znakomitych recenzji. Projekt współtworzyli Dariusz Ziółek (bas), Adam Buczek (perkusja) i Jakub Chojnacki (saksofon). W 2016 roku Piotr zwyciężył w konkursie kompozytorskim organizowanym w Belgii w ramach B-Jazz 2016 International Contest. Spośród 73 zgłoszeń to właśnie kompozycja zatytułowana ‚Eternal July’ spotkała się z największym uznaniem jury konkursu.

Koncerty duetu Ghostmana i Matusika przepełnione są emocjami, można podczas nich usłyszeć inspiracje muzyką artystów takich jak Richard Bona, Chick Corea, Sting, Bobby McFerrin czy Leszek Możdżer oraz wielu innych, jednak program koncertów to wyłącznie autorskie kompozycje duetu.

Zapraszamy serdecznie!

📅 22 czerwca 2018
🕗 19:00
💰 bezpłatny

Rezerwacje:
☎ 33 333 66 30
📱509 922 882